NEW YORK'UN DÜ SAHASINDA KOVİD-19 AŞISI DÜŞÜNCESİNCE MEGA AŞI MERKEZİ KURULDU

New York'un dü bölgesine, toy insan koronavirüs (Kovid-19) salgınına dirlik asliye işlev çalışanlarını dölleme dönemini kamçılamak düşüncesince mega aşı merkezi kuruldu.

NEW YORK'UN DÜ SAHASINDA KOVİD-19 AŞISI DÜŞÜNCESİNCE MEGA AŞI MERKEZİ KURULDU
New York


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgilendiren aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini çoğaltan ortamlarRAKAMLARLA: Ülke diyar koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

New York'un ilçelerinden Brooklyn ve Bronx'ta kuruluşu tamamlanan mega aşı merkezlerinin, pazartesiden itibaren yöntemince faaliyete geçecek ve 7 güneş 24 vakit ulaşılabilir olacak. İlk kendisine afiyet personelleri aşı olacak.

Sağlık personellerinin arkası esna öğretmenler ve itfaiyeciler kabil esas misyon personellerinin birlikte 75 gözyaşı üstü yaşlılar da pazartesi gününden itibaren bu merkezlere gelmiş şekilde aşı olabilecek.

AA kadrosunun tedbir çalışmalarını görüntülediği Brooklyn'deki Army Terminal Sunset Park'ta kurulan merkezde, bugünden itibaren bölümsel aşı emek harcamaları başladı, birtakımı afiyet çalışanlarına Amerikan Gıda ve Sağlık Dairesinden (FDA) ön müsaade meydan Moderna aşısı vuruldu.

New York Valisi Andrew Cuomo cemaziyelevvel meydana getirdiği açıklamada, şu anne denli New York'a 540 bin dozdan çok aşının ulaştığını ve acemi oluşturulan aşı merkezlerine dağıtıldığını duyurmuş, yandaki eyalet New Jersey'de de Vali Phill Murphy 200 bin düze aşının kendilerine ulaştığını ve hızlıca bu sayının artacağını tabir etmişti.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul