PAKİSTAN'DA BAŞ DÖNDÜRÜCÜ SAYIDA KENTTE ELEKTRİK ARIZASI GİDERİLDİ

Pakistan’da esbak şeb diyar genelinde yaşanmış olan elektrik kesintisinin peşi sıra başlatılan icraat kararı aşırı sayıda kentte arızanın giderildiği bildirildi.

PAKİSTAN'DA BAŞ DÖNDÜRÜCÜ SAYIDA KENTTE ELEKTRİK ARIZASI GİDERİLDİ
İslamabad

Pakistan Enerji Bakanı Ömer Eyüp Han, meydana getirdiği açıklamada, Lahor, Karaçi, Peşaver ve Gujranwala kadar şehirlerin ehemmiyetli müşterek bölümünde elektrik arızasının giderildiğini belirtti.


Han, dünya genelinde elektrik kesintisine müteveccih çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Öte taraftan İslamabad Elektrik Tedarik Şirketi de başkentin türlü bölgelerine elektrik verilmeye başlandığını açıkladı.

Ülkenin öteki bölgelerine de güneş içinde elektrik verilmesi bekleniyor.

Pakistan’da dün, şeb yarısına dakikalar kaldığında ülkenin iri bölümünde elektrik kesintisi yaşanmış ve aşırı sayıda kent karanlığa gömülmüştü.

Yetkililer, Ulusal Elektrik İletim Şirketinin elektrik hatlarındaki müşterek dava zımnında kesinti bulunduğunu anlatım etmişti.

Enerji Bakanı Han da içtimai iletişim araçları hesabı Twitter'dan meydana getirdiği açıklamada, çelim dağıtma sistemindeki akımın 50'den 0'a düştüğünü, bunun da elektrik kesintisine illet bulunduğunu belirtmişti.

Öte yandan, içtimai paylaşım sitesi Twitter üstünden oluşturulan "#blackout" (elektrik kesintisi) kayıtlı hashtag, 100 binden müşterek tomar paylaşımla TrendTopic (TT) oldu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1