PAKİSTAN İLE TÜRKİYE'DEN İSLAMOFOBİ İLE MÜCADELEDE BENZEYEN EMEK VERMEK VURGUSU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkiye ile Pakistan'ın İslamofobi, tiksinme suçları ve İslam'a hakkında başka hoşgörüsüzlükler ile mücadelede kuma girişimler dair DOĞRU çalışmasının önemine aksan yaptı.

PAKİSTAN İLE TÜRKİYE'DEN İSLAMOFOBİ İLE MÜCADELEDE BENZEYEN EMEK VERMEK VURGUSU
İslamabad

Resmi görüşme kapsamında Pakistan'da mevcut Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, hükûmet merkezi İslamabad'da Cumhurbaşkanlığı binasında kuma araya geldi.

Pakistan ile Türkiye’nin baş döndürücü güzel ilişkilere erbap bulunduğunu ve dü ülkenin bundan mutlu bulunduğunu tabir fail Alvi, Ankara ve İslamabad’ın kazançlı ve kültürel ilişkileri çoğaltması gerektiğine ayraç etti.

Alvi, Türkiye’nin Pakistan’da 1 bilyon doların üstünde yatırımı bulunduğunu ve bundan sevinme duyduğunu belirterek Türk iş insanlarının Pakistan’daki envestisman fırsatlarından yararlanmaları icap ettiğini söyledi.

Türkiye’ye Cammu Keşmir’deki ilkesel duruşu düşüncesince teşekkürname fail Alvi, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Keşmir meselesini gündeme getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarını iletmesini istedi.

Alvi, Türkiye’nin dünkü sima koronavirüs (Kovid-19) ile global kurda mücadelesine dikkati çekerek Ankara’nın Pakistan ve apayrı devletlere bu mevzuda iane ve dayanak sağladığını kaydetti.

Dağlık Karabağ teşekkürü

Çavuşoğlu da Türkiye’nin, Pakistan ile ticari ilişkileri yükseltmek istediğini ve Türk şirketleri Pakistan’da envestisman hazırlamaya motivasyon etmeye bitmeme edeceğini söyledi.

Türkiye’nin arsıulusal arenada Pakistan’ı desteklemeyi sürdüreceğini kaydeden Çavuşoğlu, Pakistan’ın Dağlık Karabağ meselesinde Azerbaycan’a desteğine de teşekkürname etti.

Her dü taraf, İslamofobi, tiksinme suçları ve İslam’a erinç öbür hoşgörüsüzlükler ile mücadelede kuma girişimler dair yaklaşan çalışmanın önemini vurguladı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1