PARİS MEYDANI HORONLA COŞTU

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen organizasyona Trabzon damga vurdu. Fransız Askeri Lisesi’nin düzenlediği etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçiliğinden Askeri Ateşe Albay Sefa Koruk öncülük etti. Fransa'nın başkenti Paris'te Fransiz Askeri Lisesince düzenlen

PARİS MEYDANI HORONLA COŞTU

Fransa'nın başkenti Paris'te Fransiz Askeri Lisesince düzenlenen organizasyonda Paris Trabzonlular Derneği'nin gösterisi büyük beğeni topladı. Paris'te Trabzonluları ve Türkiye'yi büyük bir gururla temsil eden organizasyonda, Paris Trabzonlular Derneği'ne ödül takdim edildi.

50 ülkenin Askeri ataşelerinin ve ailelerin katıldığı programda Dernek Başkanı Bülent Cumur, pandeminin ardından etkinliklere kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek, "Bizler, Türkiye'nin ve memleketimiz Trabzon'un gönül elçileriyiz. Hem Türk kültürüne hizmet ediyoruz hem de memleketimizi Avrupa'da tanıtıyoruz. Etkinliklerimize tüm hızıyla devam ediyoruz. 18 ile 28 Ekim'de yine Paris'te resim sergisi açacağız. Karadeniz Teknik Üniversitesi'den (KTÜ) ressam Kenan Demir hocanın çizimleri de sergide yerini alacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1