PAŞİNYAN, MOSKOVA'DAKİ ÜÇLÜ ZİRVE SONRASI KABİNEYİ TOPLADI

Rusya'nın başkenti Moskova'da, Rusya önderi Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile mülaki Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ülkesine dönüşünün peşi sıra kabine üyeleri ile ortak araya geldi.

PAŞİNYAN, MOSKOVA'DAKİ ÜÇLÜ ZİRVE SONRASI KABİNEYİ TOPLADI

Dağlık Karabağ'da Kasım ayında anons edilen mütareke anlaşması sonrası muhit mütareke anlaşmasını uygulamaya bitmeme ederken, bölgedeki vaziyeti ele kabul etmek düşüncesince Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daveti ile Moskova'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan birlikte zirve gerçekleştirdi. Üçlü zirve formatında gerçekleşen görüşmede Putin ayrıca, Aliyev ve Paşinyan ile de değişik görüşmeler gerçekleştirdi. Dağlık Karabağ'da ateşkesin uygulanması ve alanda iktisadi ve içtimai gelişmenin sağlanması yerine liderler uzlaşma metnine imza atarken, güruh sonrası Nikol Paşinyan ülkesine döndü.
Başkent Erivan'da mevcut hükümet binasında kabinesi ile güruh işleyen Paşinyan, Moskova zirvesinde ele tahsil edilen mevzuları ve imzalanan uzlaşma metnini kabine üyelerine aktardı. Paşinyan toplantının basına açıkça kısmında icra ettiği açıklamada, Moskova zirvesinde semt güvenliğinin beraberinde sosyoekonomik konuların ele alındığını ve alanda buna çevrik programlar uygulanacağını tabir etti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1