PFİZER 0-5 YAŞ ARASINA KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN ADIM ATTI

Amerikan ilaç şirketi Pfizer, koronavirüs aşısı için yeni adım attı. Ülke basınına yansıyan haberlere göre ilaç devi, 6 ay ila 5 yaş arası çocuklara koronavirüs aşısı onayı almak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne (FDA) başvuracak. Amerikan ilaç şirketi Pfizer'in kas

PFİZER 0-5 YAŞ ARASINA KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN ADIM ATTI

Amerikan ilaç şirketi Pfizer'in kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) başvuracağı bildirildi.

5-11 YAŞ ARASI İÇİN BAŞVURU YAPILMIŞTI

Politico'nun haberine göre, Pzifer şirketi finans direktörü Frank D'Amelio, yaptığı açıklamada, Pfizer ve Biontech şirketlerinin kasım ayında 6 ay ve 5 yaş aralığındaki çocuklara Kovid-19 aşısı yapılması için FDA'dan onay almak için başvuruda bulunacaklarını söyledi. Pfizer, daha önce 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını açıklamıştı.

D'Amelio, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onay başvurusunun, 5-11 yaş aralığı için yapılacak başvurudan sonra işleme konulacağı bilgisini paylaştı. FDA tarafından ağustos ayında onaylanan Pfizer/Biontech aşısı, ABD'de kullanımına onay verilen ilk tam lisanslı Kovid-19 aşısı olmuştu.

Pfizer/Biontech ve Moderna aşıları, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından 12 yaşından büyükler için onaylanmıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1