PFİZER, 6 AY İLE 5 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARA KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN BAŞVURU YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Pfizer, kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara koronavirüs aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) başvuracak. Şirket daha önce de 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını dile getirmişti. Öte yandan Pfi

PFİZER, 6 AY İLE 5 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARA KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN BAŞVURU YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Politico'nun haberine göre, Pzifer şirketi finans direktörü Frank D'Amelio, yaptığı açıklamada, Pfizer ve Biontech şirketlerinin kasım ayında 6 ay ve 5 yaş aralığındaki çocuklara koronavirüs aşısı yapılması için FDA'dan onay almak için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

5-11 YAŞ İÇİN BAŞVURU YAPILMIŞTI

Pfizer, daha önce 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını açıklamıştı. D'Amelio, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onay başvurusunun, 5-11 yaş aralığı için yapılacak başvurudan sonra işleme konulacağı bilgisini paylaştı.

KULLANIM ONAYI VERİLEN İLK AŞI

FDA tarafından ağustos ayında onaylanan Pfizer/Biontech aşısı, ABD'de kullanımına onay verilen ilk tam lisanslı Covid-19 aşısı olmuştu. Pfizer/Biontech ve Moderna aşıları, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından 12 yaşından büyükler için onaylanmıştı.

Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara koronavirüs aşısı için başvuru yapmaya hazırlanıyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1