POLONYA'DA 5 MİLYONA YAKIN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Korona virüs nedeniyle örgün öğretime ara verilen Polonya'da 5 milyona yakın öğrenci bugün ders başı yaptı. Salgın henüz geçmediği halde okulların açılmasını eleştirilirken, Polonya Milli Eğitim Bakanı Dariusz Piontkowski ise yetkililerce tüm gerekli önlemlerin alındığ

POLONYA'DA 5 MİLYONA YAKIN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
Korona virüs pandemisi nedeniyle geçtiğimiz Mart ayı ortasından itibaren uzaktan eğitim-öğretimin yapıldığı Polonya'da örgün öğretim bugün yeniden başladı. 5 milyona yakın öğrenci 2 aylık yaz tatilinin ardından bugün ders başı yaptı. Korona virüs salgını nedeniyle önceki yıllardan farklı olarak 2020-2021 eğitim-öğretim yılı hijyen koşullarının öne çıktığı özel düzende geçecek.

Polonya Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı yönergeye göre öğrenciler okula girişlerinde ellerini dezenfekte edecek, ateşi olan, öksüren ya da bir başka korona virüs belirtisi gösteren öğrenciler ise derslere giremeyecek. Dersler esnasında öğrencilerin ağız ve burunlarını örtecek şekilde maske, atkı, eşarp ya da benzeri bir nesne takma zorunluluğu getirilmezken, okulda herhangi bir korona virüs vakası tespit edilmesi durumunda ise dersler yeniden uzaktan eğitime döndürülebilecek. Derslerin tamamıyla ya da kısmen uzaktan eğitim şeklinde yapılmasına, uzaktan eğitimin ne kadar süreceğine ilişkin kararı ise okulun müdürleri verecek.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul