POLONYA'DA GÜNLÜK VAKA SAYISI 10 BİNİ AŞTI

Korona virüs sayılarında son birkaç haftadır patlama yaşanan Polonya'da bugün 10 bin 40 yeni vaka tespit edildi. Sağlık Bakanlığı bugün hayatını kaybedenlerin sayısının 130 olduğunu belirtirken, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise parlamentoda düzenlenen genel oturumda ko

POLONYA'DA GÜNLÜK VAKA SAYISI 10 BİNİ AŞTI

Korona virüsün ikinci dalgası Orta Avrupa ülkesi Polonya'da da sert yüzünü gösteriyor. Son birkaç haftadır vaka ve ölü sayılarında yüksek artış görülen ülkede Sağlık Bakanlığı bugün10 bin 40 yeni vaka tespit edildiğini, 130 kişinin ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Son haftalarda yaşanan artış üzerine Başbakan Mateusz Morawiecki bugün Polonya parlamentosunda düzenlenen genel oturumda muhalefetin desteğini istedi. "Bugün çok tehlikeli bir olgu ile karşı karşıyayız. İkinci dalga. Hatta belki de üçüncü dalga tehdidiyle karşı karşıyayız. Tamamen COVID-19'a karşı herhangi bir aşı ya da ilacın bulunup bulunmamasına bağımlı haldeyiz. Sizlerden dayanışma talep ediyorum. İlkbaharda pandemi başladığı zaman bu dayanışmanın yardımını gördük" şeklinde konuşan Başbakan Morawiecki, hükümet olarak stratejilerinin toplumsal ve ekonomik yaşamı inşa edebilmek, eğitime, çalışmaya, yaşamaya devam edebilmek için ekonomiyi kapatmamak ancak aynı zamanda virüsün bulaşma zincirini kesmek olduğunu dile getirdi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul