POLONYA'DA KORONA VİRÜS VAKALARINDA TEHLİKELİ ARTIŞ

Polonya'da korona virüs vaka sayılarında pandeminin başlangıcından bu yana büyük artış gözlemleniyor. Son günlerde ülkede günlük vaka sayısı bin 500'ü aşarken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 30'lu rakamlara ulaştı.

POLONYA'DA KORONA VİRÜS VAKALARINDA TEHLİKELİ ARTIŞ

Korona virüsün ikinci dalgası Orta Avrupa ülkesi Polonya'da da etkisini gösteriyor. Ülkede günlük tespit edilen vaka sayıları pandeminin başından bu yana en yüksek düzeyde seyretmeye başladı. Polonya Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, bugün tespit edilen vaka sayısı bin 552 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 30 olarak açıklandı. 38 milyon nüfuslu ülkede son olarak yapılan test sayısı ise 28 bin oldu.

19 Eylül'den itibaren vaka sayıları yükseliş eğiliminde

1 Eylül itibarıyla ilk ve orta dereceli okulların örgün öğretime başladığı ülkede son günlerde vaka sayılarında ciddi artış gözlemleniyor. Geçtiğimiz hafta sonu ülkede tespit edilen vakalar bin 587, bin 584 olarak açıklanırken, ölü sayıları ise 23 ve 32 olarak bildirilmişti. Birinci dalga esnasında günlük en az 600 vaka bildirilen ülkede, 19 Eylül itibarıyla bu sayı bini geçti. Polonya Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, ülkede son 24 saatte bin 552 vaka tespit edildi, 30 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul