PORTEKİZ CUMHURBAŞKANI DE SOUSA'NIN KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa'nın Kovid-19 testinin pozitif çıkmış olduğu bildirildi.

PORTEKİZ CUMHURBAŞKANI DE SOUSA'NIN KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
Madrid


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız kâffesi cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini zait ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosuPortekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa'nın, toy kimse koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı fakat hastalıkla ait tek semptomun görülmediği bildirildi.

Portekiz Cumhurbaşkanlığının bağlanmış açıklamasında, Cumhurbaşkanı De Sousa'nın 10 Ocak'taki Kovid-19 testinin ve 11 Ocak sabahı meydana getirilen aceleci antijen testinin aksi çıkmasına karşın geceleyin ezanı saatlerinde meydana getirilen PCR testinin pozitif çıkmış olduğu kaydedildi.

Açıklamada, 72 yaşındaki De Sousa'nın bedeninde Kovid-19 salgınıyla ait şu anne denli tek endeks görülmediği fakat Cumhurbaşkanlığı konutunda karantinada olabileceği ve epidemiyolojik verilerin sonuçlarının inceleneceği belirtildi.

De Sousa, 4 Ocak'ta görüştüğü danışmanlarından birinde 6 Ocak'ta Kovid-19 belirleme edilmesinin arkası sıra sağlıksız günlüğüne karantinada kalmış, meydana getirilen testlerin aksi çıkmasının ardından, doktorların tavsiyesiyle resmi programına bitmeme etmişti.

Portekiz'de 24 Ocak'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sözlü bulunan De Sousa, anketlere mucibince şakak gösteriliyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 02:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul