PRENS CHARLES'DAN ÇEVRECİ HAREKET! 50 YILLIK KLASİK OTOMOBİLİ ŞARAP VE PEYNİRLE ÇALIŞIYOR

İngiltere'de tahtın ilk sıradaki varisi Prens Charles, çevreye olan duyarlılığını 21. doğum gününde annesinin hediye ettiği Aston Martin'le gözler önüne serdi. Prens Charles'ın klasik otomobili yapılan değişikliğin ardından şarap ve peynir atıklarıyla çalışıyor.

PRENS CHARLES'DAN ÇEVRECİ HAREKET! 50 YILLIK KLASİK OTOMOBİLİ ŞARAP VE PEYNİRLE ÇALIŞIYOR

İngiltere'de tahtın ilk sıradaki varisi Prens Charles, BBC'nin iklim muhabiri Justin Rowlatt'a özel bir röportaj verdi. Çevreye olan duyarlılığını anlatan Prens Charles, ilk torunu Prens George'un doğumunun ardından Balmoral'ın bahçesine diktiği bitkileri gösterdi.

OTOMOBİLİ ATIK ÜRÜNLERLE ÇALIŞIYOR

Günlük yaşamda da çevreye karşı duyarlı olduğunu söyleyen 72 yaşındaki Charles, Kraliçe Elizabeth'in kendisine 21. doğum gününde hediye ettiği otomobili örnek verdi. Aston Martin marka aracın artık fosil yakıt kullanmadığını anlatan Prens Charles, "Benim eski Aston Martin'im, artık atık ürünlerle çalışıyor. Buna inanabiliyor musun, İngiliz beyaz şarabı ve peynir üretim sürecindeki atıklarla çalışıyor" dedi.

Prens Charles'ın 50 yıllık klasik otomobili şarap ve peynirle çalışıyor

"ARABA ÇOK İYİ VE GÜÇLÜ"

Aston Martin mühendislerinin başta kendisine karşı çıktığını söyleyen Prens Charles, "Mühendisler 'Her şeyi mahvedecek' dediler. Ben de 'O zaman kullanmam' dedim ve şimdi itiraf ediyorlar ki araba çok daha iyi ve güçlü çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Prens Charles'dan çevreci hareket! 50 yıllık klasik otomobili şarap ve peynirle çalışıyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1