PSİKOLOGDAN TÜYLER ÜRPERTEN İTİRAF! 100'DEN FAZLA HASTASINA İNTİHAR İLACI KULLANDIRMIŞ

Hollanda'da bir psikolog, 100'den fazla hastasına intihar ilacı olarak bilinen Middel X isimli ilaç verdiğini itiraf etti.

PSİKOLOGDAN TÜYLER ÜRPERTEN İTİRAF! 100'DEN FAZLA HASTASINA İNTİHAR İLACI KULLANDIRMIŞ

Hollanda'nın Brabant bölgesinde yaşayan psikolog Wim van Dijk Volkskrant gazetesine verdiği röportajda, insanların kullandıktan kısa süre sonra yaşamını sonlandırdığı belirtilen Middel X isimli ilacını hastalarına kullandırdığını açıkladı. Volkskrant'ın haberinde Dijk'in, itiraflarıyla ötenazi yasasıyla ilgili tartışmanın büyümesini amaçladığı belirtildi.

YASAKLI İLACI ÖNERMİŞ

Psikolog, söylediklerinin sonuçlarının farkında olduğunu ancak bunun umurunda olmadığını vurguladı. Haberde, "intihar pudrası" ve "ölümcül toz" olarak adlandırılan ilacın, satışının ve dağıtılmasının Hollanda Adalet Bakanlığı tarafından yasaklamasına rağmen yasa dışı yollarla elde edilebildiği kaydedildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ülke basınında, röportajın ardından Eindhoven polisi tarafından gözaltına alınarak sorgulanan 78 yaşındaki Dijk hakkında "intihara yardım etme" ve "ilaç kanunlarını ihlal" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Psikologdan tüyler ürperten itiraf! 100'den fazla hastasına intihar ilacı kullandırmış

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1