RUHANİ: 'AŞININ SATIN ALINMASINA YÖNELİK ÇIKAN SORUNLARI ÇÖZMEDE BAŞARILI OLDUK'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısının satın alınması ve korunmasıyla ilgili sorunları olmadığını belirterek, “Şu ana kadar da aşının satın alınmasına yönelik çıkan sorunları çözmede başarılı olduk” dedi.

RUHANİ: 'AŞININ SATIN ALINMASINA YÖNELİK ÇIKAN SORUNLARI ÇÖZMEDE BAŞARILI OLDUK'
Yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele toplantısında konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Covid-19 aşısının satın alınmasıyla alakalı son bilgileri paylaştı. Ruhani, Covid-19 ile mücadelede başarılı olduklarını ve alınan son kısıtlama kararları sonrasında ülkede kırmızı seviyede eyalet kalmadığını belirterek, “Turuncu seviyelerdeki eyaletlerde tablo iyiye doğru gidiyor. Halkımıza sağlık protokollerine uydukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Covid-19 aşısının satın alımına değinen Ruhani, aşısın satın alınması ve korunmasıyla ilgili sorunlarının olmadığını ifade ederek, “Elbette korona virüs aşısının satın alınmasıyla ilgili bazı sorunlar ile karşılaşabliyoruz. Ancak bu sorunları adım adım çözüyoruz. Şu ana kadar da aşının satın alınması ile alakalı çıkan sorunları çözmede başarılı olduk” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1