RUSYA’DA DUMA SEÇİMLERİNDE OY SAYMA İŞLEMİ BAŞLADI

Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı olan Duma için düzenlenen milletvekili seçimleri TSİ 20.00’de tamamlanmasının ardından ülke genelindeki sandıklarda oy sayımı başladı. Seçime katılım oranı ise yüzde 40 oldu. Rusya'da Covid-19 salgını ve ülkenin geniş bir coğrafyada bulu

RUSYA’DA DUMA SEÇİMLERİNDE OY SAYMA İŞLEMİ BAŞLADI

Rusya'da Covid-19 salgını ve ülkenin geniş bir coğrafyada bulunması nedeniyle 17-19 Eylül tarihleri arasında yapılan Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı olan Duma seçimleri TSİ 20.00'de tamamlandı. Ülke genelinde 12 federal bölgenin başkan ve vali seçimi, 39 bölgede milletvekili seçimi, 19 bölgede ara seçimler, 11 bölgenin idari merkezinin parlamento seçimleri ve 5 kentte ise yerel seçimler için oy verme işlemi sona erdi.
Duma seçimlerinden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in partisi olan Birleşik Rusya, Komünist Parti, Liberal Demokrat Parti, Adil Rusya Partisi, Elma Partisi, Yeni İnsanlar Partisi, Vatan ve Sosyal Adalet İçin Emekliler Partisi, Yeşiller Partisi, Gelişim Partisi, Sivil Platform, Özgürlük ve Adalet Partisi ve Yeşil Alternatif Partisi yarıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1