RUSYA'NIN, TEHLİKE OLUŞTURDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ UKRAYNA GEMİSİ, ROTASINI ÇEVİRDİ

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Kerç Boğazı'na doğru ilerlediğini öne sürdüğü Ukrayna donanmasına ait geminin rotasını geri çevirdiğini bildirdi.

RUSYA'NIN, TEHLİKE OLUŞTURDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ UKRAYNA GEMİSİ, ROTASINI ÇEVİRDİ

FSB'den yapılan yazılı açıklamada, Kerç Boğazı'na ilerlediği öne sürülen Ukrayna donanmasına ait "Donbas" adlı geminin rotasını geri çevirdiği belirtildi.

Açıklamada, geminin, Rusya'nın taleplerine karşılık vermediği, faaliyetlerinin ise kışkırtmaya yönelik ve deniz seyrüseferi açısından tehlike oluşturduğu iddia edildi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Ukrayna merkezli Lb.ua sitesine yaptığı açıklamada, "Rus gizli servisinin bir kurtarma gemisini tehdit olarak görmesi şaşırtıcı. Azak Denizi paylaşılan bir denizdir ve orada yasalara uygun şekilde bulunuyoruz." dedi.

Rusya, 'Ukrayna'ya saldırma planı' iddiaları yalanladıRusya, "Ukrayna'ya saldırma planı" iddiaları yalanladı

Son dakika haberi... Putin'e şoke eden tehdit: Çok sayıda Rus askeri ölecek!Son dakika haberi... Putin'e şoke eden tehdit: Çok sayıda Rus askeri ölecek!

Azak Denizi ile Karadeniz'i birleştiren Kerç Boğazı, Rusya'nın Kırım'ı yasa dışı ilhakından bu yana zaman zaman Rusya ile Ukrayna ve Batılı ülkeler arasında gerginliğe sahne oluyor.

KAYNAK : AA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 03:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1