RUSYA'NIN WASHİNGTON BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDE ŞÜPHELİ PAKET ALARMI

Görgü tanıkları, Rusya'nın Washington Büyükelçiliği konutunun ABD Gizli Servisi tarafından güvenlik kordonuyla çevrelendiğini söyledi. Yapılan açıklamada, ihbar üzere gelen polis birimlerinin şüpheli bir pakete müdahale ettiği belirtildi.

RUSYA'NIN WASHİNGTON BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDE ŞÜPHELİ PAKET ALARMI

Rusya'nın ABD Büyükelçiliği konutu etrafında beklenmedik bir güvenlik durumu oluştu.
Sputnik'e konuşan bir kolluk görevlisi, ABD Başkanlarını korumakla görevli Gizli Servis'in elçilik konutunu güvenlik kordonuyla çevrelediği bilgisini paylaştı. Görevli, "Büyükelçilik kapatıldı" dedi.

Öte yandan Washington Metropolitan Polis Departmanı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Rus diplomatik misyonunun bitişiğindeki yolların polis hareketliliği nedeniyle trafiğe kapatıldığını belirtti.

Konut çevresine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis aracı sevk edildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise güvenlik durumunun büyükelçiliğe şüpheli bir nesne atılmasından sonra oluştuğunu ileri sürdü.

Sputnik muhabiri, bölgedeki sakinlerin de olup bitenlerden habersiz olduklarını ve bazılarının şu anda evlerine gidemediklerini aktardı.

GİZLİ SERVİS: ŞÜPHELİ PAKET İMHA EDİLDİ

ABD Gizli Servisi'nden bir sözcü Sputnik'e açıklamasında, gelen ihbar üzerine bomba imha ekiplerinin şüpheli bir pakete müdahale ettiğini kaydetti.
Sözcü, "Metropolitan Polis Departmanı, patlayıcı mühimmat imha ekibi olay yerine müdahale etti ve paketi imha etti" ifadelerini kullandı.
Sözcü, tüm yolların trafiğe kapatıldığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 06:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1