RUSYADAN FLAŞ HAMLE! KRİTİK SINIRA MİLLETVEKİLİ GÖNDERDİLER

Son zamanlarda gerginliğin eksik olmadığı Belarus-Polonya sınırında flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AB tarafından ortamı daha da gerdiği söylenen Rusya, kritik sınıra milletvekili gönderdi.

RUSYADAN FLAŞ HAMLE! KRİTİK SINIRA MİLLETVEKİLİ GÖNDERDİLER

Polonya ile Belarus sınırında yaşanan göçmen krizi sürüyor. Batı tarafından krizdeki tutumu sebebiyle topa tutulan Rusya, kritik bölgeye milletvekili göndererek ilginç bir adım attı. Polonyalı yetkililer, Rusya alt parlamentosu Duma’dan Milletvekili Vitaly Milonov’un sınıra gelerek açıklamalarda bulunduğunu görüntülerle birlikte duyurdu.

Polonya Bakanlık Özel Hizmetler Koordinatörü Stanislaw Zaryn tarafından dün paylaşılan görüntülerle birlikte yapılan açıklamada “Bugün, Putin yanlısı partiden Duma üyesi bir Rus politikacı Vitaly Milonov, Bruzgi'deki sınır kapısında göründü” ifadelerini kullandı. Koordinatör Zaryn, Kremlin’i AB'ye karşı Belarus’a açık bir şekilde desteklemekle suçladı.

'BELARUS, ASKERİMİZİN GÖZÜNE LAZER TUTTU'

Polonya Savunma Bakanlığı, sınırdan paylaştığı fotoğraflarla birlikte Belarus tarafının 150 sığınmacının Polonya topraklarına girmesi için yardımcı olduğu ve Polonya askerlerinin gözüne lazer tutarak askerlerin görüşlerinin engellendiğini iddia etti.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1