SİNOVAC COVİD-19 AŞISI ÜRETİM KAPASİTESİNİ 1 MİLYAR DOZA ÇIKARACAK

Çin merkezli Sinovac, Covid-19'a karşı geliştirdiği CoronaVac adlı aşının yıllık üretim kapasitesini 1 milyar doza çıkaracaklarını belirtti Çin merkezli Sinovac Biotech, Covid-19'a karşı geliştirdiği CoronaVac adlı aşının yıllık üretim kapasitesini Şubat ayına

SİNOVAC COVİD-19 AŞISI ÜRETİM KAPASİTESİNİ 1 MİLYAR DOZA ÇIKARACAK

Çin merkezli Sinovac Biotech, Covid-19'a karşı geliştirdiği CoronaVac adlı aşının yıllık üretim kapasitesini Şubat ayına kadar 1 milyar doza çıkaracaklarını bildirdi.

Sinovac Biotech Başkanı Yin Weldong'un düzenlediği basın toplantısında verdiği bilgiye göre Çin'de acil kullanım için onay alınan 3 aşıdan biri olan CoronaVac'tan bugüne kadar 7 milyon doz Pekin ve Guangdong'un aralarında olduğu kentlere gönderildi.

Yin'in açıklamasına göre Sinovac Life Science'nin CoronaVac için cari üretim hattı 1 yılda 500 milyon doz aşı üretebilecek durumda. 500 milyon doz aşı daha üretebilecek hat Şubat ayında faaliyete geçecek.

Sinovac Başkanı açıklamasında, "Faz 3 klinik test sonuçların CoronaVac aşısının güvenli ve etkin olduğunu kanıtlamak için yeterli" ifadelerini de kullandı.

Çin'de koronavirüs vaka sayısı 5 ayın en yüksek seviyesine yükseldi

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1