SIRBİSTAN CUMHURBAŞKANI VUCİC, BAŞKAN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, 'Türkiye ile dostane ilişkiler Batı Balkanlar'da barış ve istikrarın korunmasına ek güvence sağlıyor' dedi. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile dostane ilişkilerin Batı Balkanlar'da barış ve istikrarın korunmasına

SIRBİSTAN CUMHURBAŞKANI VUCİC, BAŞKAN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile dostane ilişkilerin Batı Balkanlar'da barış ve istikrarın korunmasına ek güvence sağladığını söyledi.

Vucic, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul'da Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmesinin ardından Sırbistan'ın resmi haber ajanı Tanjug'a açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık iki saat süren görüşmenin oldukça verimli geçtiğini belirten Vucic, "Türkiye ile dostane ilişkiler Batı Balkanlar'da barış ve istikrarın korunmasına ek güvence sağlıyor." dedi.

Vucic, Erdoğan'ın yıl sonuna kadar Sırbistan'a ziyaret gerçekleştireceğini ifade ederek, "Ekonomi ve Sırbistan'daki Türk yatırımlarını ele aldık. Bölgesel ve ikili iş birliğini de görüştük. Türkiye bölgede büyük bir güç." diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1