SON DAKİKA: ABD'DEN PKK AÇIKLAMASI: SEÇİM SONUÇLARI BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYECEK...

SON DAKİKA HABERİ: ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de yayın yapan bir haber sitesine özel açıklamalarda bulundu. Jefrrey, PKK'yı terör örgütü olarak niteledi, Suriye'den çıkması gerektiğini söyledi. Jeffrey, Türkiye ile ABD arasındaki tek gerginliğin Suri

SON DAKİKA: ABD'DEN PKK AÇIKLAMASI: SEÇİM SONUÇLARI BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYECEK...

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD seçimlerini hangi aday kazanırsa kazansın, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığında bir değişiklik öngörmediğini belirtti.

Jeffrey, Syria Direct haber sitesine, ABD'nin seçim sonrası Suriye politikalarına ilişkin öngörülerini açıkladı.

Jeffrey, seçimleri hangi aday kazanırsa kazansın, ABD'nin Suriye'de askeri birliklerinin varlığının, Esed rejimine uygulanan yaptırımların ve İran'ı Suriye dışına itme iradesinin değişmeyeceğini öngördüğünü bildirdi.

Suriye'nin doğusunda terör örgütü YPG/PKK işgali altında bulunan bölgelerdeki durumu da değerlendiren Jeffrey, "PKK'yı terör örgütü olarak görüyoruz. PKK kadrosunun Suriye'den çıktığını görmek istiyoruz. (PKK kadrolarının Suriye'de bulunması) Türkiye ile (Suriye'nin) kuzeydoğusunda var olan gerginliğin temel nedeni. Biz bu gerginliği azaltmak istiyoruz. Çünkü kuzeydoğu dışındaki tüm bölgelerde Türkiye ile yakın eş güdüm içinde çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1