SON DAKİKA: ABD'DEN TÜRKİYE VE F-35 AÇIKLAMASI!

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), F-35 anlaşmazlığının çözümü için Türkiye ile istişareler yürüttüğünü açıkladı. Başkan Erdoğan da F-35 konusuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

SON DAKİKA: ABD'DEN TÜRKİYE VE F-35 AÇIKLAMASI!

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), F-35 anlaşmazlığının çözümü için Türkiye ile istişareler yürüttüğünü açıkladı.

Dün Angola ziyareti öncesi soruları yanıtlayan Başkan Erdoğan, F-35 konusu hakkında, ''Bu konu F-35 konusuyla bağlantılı bir konu. 1 milyar 400 milyon dolar F-35'ler için yapmış olduğumuz ödeme söz konusu. Ve bu ödemeler karşısında ABD'nin böyle bir teklifi söz konusu oldu" demişti.

Son dakika: Başkan Erdoğan bizzat duyurdu! ABD'nin F-35'e karşılık yeni teklifi...Son dakika: Başkan Erdoğan bizzat duyurdu! ABD'nin F-35'e karşılık yeni teklifi...

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN F-35 VE F16 AÇIKLAMASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 satın alacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Angola ziyareti öncesinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Erdoğan "Bu konu F-35 konusuyla bağlantılı bir konu. 1 milyar 400 milyon dolar F-35'ler için yapmış olduğumuz ödeme söz konusu. Ve bu ödemeler karşısında ABD'nin böyle bir teklifi söz konusu oldu" demişti.

"Savaş uçağı filomuzu her zaman hazır ve modern duruma getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerine yer veren Başkan Erdoğan ödemenin nasıl geri alınacağı ile ilgili ABD tarafıyla görüşmelerin devam ettiğini söylemişti.

Ayrıntılar geliyor...

KAYNAK : AA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 03:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1