SON DAKİKA: ALMAN BAKAN SCHAEFER’İN İNTİHARININ ARKASINDA 'CORONA VİRÜS' KRİZİ ÇIKTI

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etksine alan corona virüs can almaya devam ederken bir son dakika haberi Almanya'dan geldi. Almanya Hessen Eyaleti’nin Maliye Bakanı Thomas Schaefer Hochheim Kasabası'nda hızlı trenin önüne atlayıp canına kıymıştı. Bu intihar

SON DAKİKA: ALMAN BAKAN SCHAEFER’İN İNTİHARININ ARKASINDA 'CORONA VİRÜS' KRİZİ ÇIKTI

Hochheim Kasabası'nda hızlı trenin önüne atlayıp canına kıyan Hristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) politikacının, corona virüsü krizi nedeniyle son günlerde çok yoğun çalıştığı ve ekonomik sıkıntıları atlatabilme konusunda umutsuzluğa kapıldığı belirtildi.

Ölmeden önce bir mektup bıraktığı belirtilen Schaefer'in intihar notunda sadece sosyal etkilerden değil, corona virüsü salgınının özellikle ülkedeki ekonomik durumla ilgili 'umutsuz' olduğunu vurguladığı ifade edildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada evli ve iki çocuk babası olan Schaefer'in gelinen durumla ilgili kendni çok rahatsız hissettiği vurgulandı.

Acı haberden sonra açıklama yapan Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, "Son dönemlerde, bu krizden dolayı yoğun çalışıyorduk. Bunun stresini yaşıyordu. Bu haber bizi derinden sarstı. Sonsuz şekilde üzgünüz. Schaefer, krizle başa çıkabilmek için kelimenin tam anlamıyla gece gündüz çalışıyordu. Böyle kriz döneminde onun gibi tecrübeli isimlere çok ihtiyacımız vardı" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı