SON DAKİKA: ALMANYA’DA KOVİD-19 SALGINI NEDENİYLE 2 ŞEHİR KARANTİNAYA ALINDI

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Wittenberg belediyesine bağlı Jessen ve Schweinitz şehirleri, yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle karantinaya alındı. Wittenberg Belediyesinden yapılan açıklamada, Kovid-19'un yayılmasının engellenmesi için karantina kararının alınd

SON DAKİKA: ALMANYA’DA KOVİD-19 SALGINI NEDENİYLE 2 ŞEHİR KARANTİNAYA ALINDI

Wittenberg Belediyesinden yapılan açıklamada, Kovid-19'un yayılmasının engellenmesi için karantina kararının alındığı belirtildi.

İki şehrin 10 Nisan'a kadar karantinaya alındığı aktarılan açıklamada, bu şehirlerde ikamet edenlere giriş izini verildiği ancak çıkış izninin verilmediği kaydedildi.

Ülke basınındaki haberlerde, şehirlere giriş çıkışın polis tarafından kontrol edildiği bilgisi yer aldı.

Karantina kararının alınmasında, hafta içinde bir huzurevinde 16 kişide Kovid-19 tespit edilmesinin neden olduğu aktarıldı.

HANNOVER BELEDİYESİ, KOVİD-19'A ÖZEL HASTANE KURUYOR
Hannover Belediyesi, Kovid-19 tespit edilenlerin tedavisi için kentte bulunan fuar alanında 500 yataklı hastane kurulacağını açıkladı.

Daha önce Berlin eyaleti, Kovid-19 hastaları için 1000 yataklı hastane kurulması kararı almıştı.

ALMANLAR, HÜKÜMETİN ALDIĞI TEDBİRLERİ DOĞRU BULUYOR
Yougov şirketinin yaptığı ankete göre, Almanların yüzde 64'ü Kovid-19 salgınıyla mücadelede hükümetin daha da sıkı önlemler almasını bekliyor.

Almanların yüzde 88'i hükümetin salgının yayılmasını önlemek için aldığı tedbirleri doğru bulurken; yüzde 8'i alınan önlemleri abartılı olarak değerlendirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul