SON DAKİKA: AZERBAYCAN BİR ERMENİSTAN SAVAŞ UÇAĞINI DAHA DÜŞÜRDÜ

Son dakika haberine göre; Azerbaycan, Ermenistan'a ait bir savaş uçağını daha düşürdü. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerince Ermenistan’a ait saldırı hazırlığındaki SU-25 uçağı düşürüldü. Ermenistan’a ait düşürüle

SON DAKİKA: AZERBAYCAN BİR ERMENİSTAN SAVAŞ UÇAĞINI DAHA DÜŞÜRDÜ

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, Ermenistan'ın bir SU-25 savaş uçağının daha düşürüldüğü bildirildi.

MSB, Ermenistan'ın toplamda 7 uçağını kaybettiğini de duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerince Ermenistan'a ait saldırı hazırlığındaki SU-25 uçağı düşürüldü. Ermenistan'a ait düşürülen uçak sayısı 7 oldu.

NE OLMUŞTU?

Ermenistan, 27 Eylül tarihinde Azerbaycan'ın sivil yerleşim alanlarını hedef almıştı. Saldırıda çok sayıda sivil şehit olurken, çok sayıda sivil de yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Aliyev'in talimatı ile Azerbaycan ordusu 30 yıldır işgal altında bulunan Dağlık Karabağ için harekete geçmişti. Kısa sürede Ermeni ordusu sahadan silinerek Karabağ'ın büyük kısmı temizlenmişti.

Ermenistan'ın bu süre zarfında 7 savaş uçağı ile birden fazla S-300 Savunma Sistemi yok edilmişti.

Ermeni saflarında savaşan PKK ve Asala soruşturulacak Ermenistan ordusu çöküyor! Ermenistan’a ait uçaksavar sistemi nokta atışıyla imha edildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1