SON DAKİKA: AZERBAYCAN ERMENİSTAN SAVAŞINDA SON DURUM! ERMENİ KAYIPLARI ARTIYOR

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalardan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Azerbaycan'ın Ermenistan'a verdiği zayiatın her geçen dakika arttığı bildiriliyor. Azerbaycan ordusunun, ateşkese rağmen cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine v

SON DAKİKA: AZERBAYCAN ERMENİSTAN SAVAŞINDA SON DURUM! ERMENİ KAYIPLARI ARTIYOR

Azerbaycan ilerliyor, Ermenistan ise büyük kayıplar veriyor. Çatışmaların başladığı günden itibaren üstünlüğünü kabule ttiren Azerbaycan, sivil yerleşim yerlerine dahi saldıran Ermenistan'ı bozguna uğrattı. Son dakika bilgisine göre Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.

Ermenistan ordusunun saldırı girişimlerinin önlendiği, dün gün boyu ve bugün gece saatlerinde cephenin farklı bölümlerinde Ermenistan ordusuna ait 2 Su-25 uçağı, 3 T-72 tankı, 1 zırhlı piyade aracı, 2 "Smerç" ve 1 "Grad" füze sistemi, 10 farklı tipte top, 2 Gvozdika kundağı motorlu obüs, 1 OSA uçaksavar, 1 P-18 radar aracı ve 4 otomobilin imha edildiği, çok sayıda askeri personelin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1