SON DAKİKA! BEYAZ SARAY: TRUMP'IN CORONA VİRÜS TESTİ NEGATİF ÇIKTI

SON DAKİKA HABERİ: Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın corona virüs testinin negatif çıktığını duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru, Trump'a arka arkaya günlerde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin sonucunun 'negatif' olduğunu duyurdu. Beyaz Saray

SON DAKİKA! BEYAZ SARAY: TRUMP'IN CORONA VİRÜS TESTİ NEGATİF ÇIKTI

ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru, Trump'a arka arkaya günlerde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin sonucunun "negatif" olduğunu duyurdu.

Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in Kovid-19 tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

KOVİD-19 TESTLERİNİN SONUCU NEGATİF ÇIKTI

Trump'ın son Kovid-19 testleri hakkında kendisine çok sayıda soru geldiğine işaret eden Conley, "Trump'a arka arkaya günlerde Abbottt BinaxNOW antijen testiyle yapılan Kovid-19 testlerinin sonucu negatif çıktı." ifadesini kullandı.

Bu testin şu andaki durumunu belirlemek adına, Başkanın izolasyon döneminde kullanılmadığını belirten Conley, "Trump'ın şu anki durumuna karar vermek için antijen testleriyle birlikte, ek klinik ve laboratuvar veriyi de kullandık." açıklamasını yaptı.

Conley, yaptıkları tetkiklerin ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) rehberleri sonucunda, Trump'ın diğer kişilere hastalık bulaştırmayacağı kanısında olduklarını da vurguladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul