SON DAKİKA DÜNYAYA İLAN ETTİLER: TB2 SİHA'LARI ÜRETMEYE BAŞLADIK!

Son dakika haberi: Ukrayna'ya yapılan SİHA satışı sonrası yeni bir gelişme daha yaşandı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky'nin en üst düzey danışmanlarından Andriy Yermak, Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkesinde üretilmeye başlandığını duyurdu.

SON DAKİKA DÜNYAYA İLAN ETTİLER: TB2 SİHA'LARI ÜRETMEYE BAŞLADIK!

Son dakika haberi... Rus yayın organı Ria, Ukrayna'nın Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) ilk kez saldırı düzenlediği Ekim ayından bu yana gerçekleşen en önemli gelişmeyi sayfasına taşıdı.

"TB2 SİHA'LARI ÜRETMEYE BAŞLADIK"

Buna göre, Ukrayna lideri Vladimir Zelensky'nin en üst düzey danışmanlarından Andriy Yermak Türk Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkesinde üretilmeye başlandığını Focus'a söyledi.

Son dakika dünyaya ilan ettiler: TB2 SİHA'ları üretmeye başladık!

Kiev yönetiminin Batılı müttefikleriyle devasa bir askeri yardım programı geliştirdiğini dile getiren Yermak, yalnızca Bayraktar TB2 değil başka projelerin de söz konusu olduğunu kaydetti.

Yermak'ın verdiği bilgiye göre, Birleşik Krallık'la yürütülen 2,2 milyar dolarlık bir donanma projesi bulunuyor, Fransa ile yürütülen benzer programın maliyeti ise 1,3 milyar euro.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1