SON DAKİKA: ESKİ KATALONYA ÖZERK HÜKÜMET BAŞKANI PUİGDEMONT, GÖZALTINA ALINDI

Son dakika haberleri: Avrupa Parlamenteri ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont, İtalya'da gözaltına alındı. İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından çıkarılan arama ve yakalama emrinden dolayı gittiği Sardunya Adası'nda İtalyan sınır polisi tarafından gözalt

SON DAKİKA: ESKİ KATALONYA ÖZERK HÜKÜMET BAŞKANI PUİGDEMONT, GÖZALTINA ALINDI

İspanya Yüksek Mahkemesi tarafından çıkarılan arama ve yakalama emrinden dolayı gittiği Sardunya Adası'nda İtalyan sınır polisi tarafından gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'un cuma günü mahkemeye çıkarılacağı bildirildi.

Puigdemont'un ofisinden yapılan açıklamada, Adilfolk Uluslararası Buluşma toplantısına katılmak, Sardunya bölge başkanı ve Alghero belediye başkanı ile görüşmeler yapmak için Brüksel'den Alghero'ya giden Puigdemont'un havaalanında sınır polisi tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

Puigdemont'un cuma günü Sassari'deki mahkemeye çıkarılacağı ve serbest kalması ya da iadesiyle ilgili kararın verilmesinin beklendiği ifade edildi.

PUİGDEMONT'UN GÖZALTINA ALINMASINA TEPKİLER

Diğer yandan Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum örgütleri, Puigdemont'un gözaltına alınmasına tepki göstererek İspanya'yı suçladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 02:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1