SON DAKİKA HABERİ: AB'DEN YUNANİSTAN'A ÇAĞRI! DURUMA AÇIKLIK GETİRMELİ...

Türkiye'nin Doğu Akdeniz hamlelerinin ardından ne yapacağını şaşıran Yunanistan geçtiğimiz günlerde Meis adasına bir turist feribotunda asker göndermişti. Bu gelişmenin ardından Doğu Akdeniz'de yaşananları takip etmek üzere bölgede bulunan Türk gazeteciler Yunan basını tar

SON DAKİKA HABERİ: AB'DEN YUNANİSTAN'A ÇAĞRI! DURUMA AÇIKLIK GETİRMELİ...

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Yunanistan'ın, Meis Adası'na haber çalışmaları için giden Anadolu Ajansı (AA) ekibinin kimlik bilgilerinin yayınlanarak hedef gösterilmesinin açıklığa kavuşturmasını istedi.

AB Komisyonu Baş Sözcüsü Eric Mamer, günlük basın toplantısında, AA Atina ekibinin Türkiye düşmanı ırkçı bir Yunan internet sitesi tarafından ajanlıkla suçlanıp kimlik bilgilerinin yayınlanması hakkındaki soru üzerine, "AB Komisyonu, ilkesel olarak basın özgürlüğünü ve gazetecilerin görevlerini güvenli bir çerçevede etkili biçimde yapmalarını destekliyor." dedi.

YUNANİSTAN'IN SORUMLULUĞUNDA

Söz konusu durumun Yunanistan'ın sorumluluğunda olduğuna dikkati çeken Mamer, "Ulusal makamların buradaki olayların nasıl geliştiğini anlama ve inceleme yetkileri bulunuyor." ifadesini kullandı.

AB Komisyonu Sözcüsü Christian Wigand da "Bu olayla ilgili haberleri gördük. Burada basın özgürlüğü ve kişisel verilerin güvenliği gibi çeşitli haklara ilişkin sorular bulunuyor." diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul