SON DAKİKA HABERİ: AVUSTURYA'DA DEHŞET GECESİ! YARALILARA YARDIM EDEN TÜRK GENÇ O ANLARI ANLATT

Avusturya, başkent Viyana'dan gelen son dakika haberi ile sarsıldı. Otomatik silahlı saldırganlar Pazartesi akşamı Viyana'nın merkezinde bir terör saldırısı düzenledi. Gece yarısından itibaren ülke çapında Covid-19 kısıtlamaları başlamadan önce özgürlüğün son saatleri o

SON DAKİKA HABERİ: AVUSTURYA'DA DEHŞET GECESİ! YARALILARA YARDIM EDEN TÜRK GENÇ O ANLARI ANLATT

dün dehşet gecesi yaşadı. Silahlı saldırganlar, şehrin en işlek bölgelerinden birinde otomatik silahlarla terör saldırıs düzenledi. 'da kapalı olan Seitenstettengasse Sinagogu yakınlarında alışveriş mağazalarının ve restoranların yoğun olarak bulunduğu bir bölgede saat sekiz suların ilk silah sesi duyuldu. Avusturyalı liderler, saldırıyı terör saldırısı olarak nitelendirdi. Polis şehir çapında şüphelileri yakalama operasyonu başlattı. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, şehrin dört bir yanındaki insanlardan tehlike önlenene kadar evde kalmaları istendiğinden hala "yüksek riskli bir güvenlik durumu" olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer Avusturya devlet kanalı ORF'ye yaptığı açıklamada, çok sayıda saldırganın otomatik silahlar ile sivillere ateş açtığını söyledi. Nehammer, "Teröristlere karşı hala savaş halindeyiz" dedi.


Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1