SON DAKİKA HABERİ: CORONA VİRÜSÜ KORKUSUYLA 35 BİN DOLARLIK ÜRÜNÜ ÇÖPE ATTI

Corona virüsüyle ilgili Amerika'nın Pensilvanya Eyaleti'nden ilginç bir son dakika haberi geldi. Hanover kasabasındaki bir markette kadın müşterilerden birinin gıda ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü tespit edildi. Çalışanların kadını hızla marketin dışına ç

SON DAKİKA HABERİ: CORONA VİRÜSÜ KORKUSUYLA 35 BİN DOLARLIK ÜRÜNÜ ÇÖPE ATTI

ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki market sahibi, bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, corona virüsü bulaşabileceği korkusu ile 35 bin dolar değerindeki ürünü çöpe attı.

Hanover kasabasında bir market zincirinin ortaklarından Joe Fasula'nın sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, kadın müşterilerden birinin gıda ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü görüntüler yer aldı.

Çalışanların hızla marketin dışına çıkardığı kadının daha sonra polis tarafından tutuklandığı öğrenildi.

Market sahibi ise olayın ardından corona virüsü korkusuyla marketindeki 35 bin dolarlık ürünü çöpe attı.

Hanover Emniyet Müdürü Albert Walker, akli dengesinin yerinde olup olmadığının netleşmesinin ardından kadın hakkında suç duyurusunda bulunmayı planladıklarını belirtti.

Market sahibi Fasula, kadına Kovid-19 testi yapılması gerektiğini belirtti.

ABD'DE VİRÜSÜ YAYMA TEHDİDİ ''TERÖR SUÇU''

Amerikan Adalet Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklama ile corona virüsünü kasıtlı olarak yayan insanların terörizm ile suçlanabileceğini doğruladı.

Hafta başında New Jersey'de bir market çalışanının yüzüne kasten öksüren ve corona virüsü taşıdığını iddia eden bir kişinin ''terör tehdidi'' oluşturmaktan ceza aldığı öğrenildi.

Diğer taraftan, Missouri eyaletinde bir gencin de benzer bir hareketi yüzünden hafta başında terör suçu işlemekten suçlu bulunduğu bilgisi yerel gazete haberlerinde yer bulmuştu.

Amerikan Adalet Bakanlığına göre, virüs bir ''biyolojik ajan'' kriteri ile örtüşüyor ve onu yaymak veya ''Kovid-19'u Amerikalılara karşı bir silah olarak kullanmak'' terör tehdidi olarak kabul ediliyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 04:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı