SON DAKİKA HABERİ! FACEBOOK'TAN HOLOKOST KARARI: İNKAR EDEN İÇERİKLER YASAKLANACAK

Son dakika haberi... Facebook, ‘nefret söylemi’ poliçesini güncelliyor. Sosyal medya ağının Holokost’u (Yahudi soykırımı) inkar eden ya da yalanlayan gönderileri yasaklayacağı bildirildi. Facebook, 'nefret söylemi' poliçesini güncelliyor. Sosyal medya ağının Holokost'u (Ya

SON DAKİKA HABERİ! FACEBOOK'TAN HOLOKOST KARARI: İNKAR EDEN İÇERİKLER YASAKLANACAK

Facebook, 'nefret söylemi' poliçesini güncelliyor. Sosyal medya ağının Holokost'u (Yahudi soykırımı) inkar eden ya da yalanlayan gönderileri yasaklayacağı bildirildi.

Facebook'tan bugün yapılan açıklamada, Holokost'u reddeden veya yalanlayan herhangi bir içeriği yasaklamak için nefret söylemi politikasını güncellediğini duyurdu. Öte yandan Facebook'un, soykırımı inkar eden anahtar kelimelerle arama yapan kullanıcıları, doğru bilgilere yönlendireceği ifade edildi.

REDDEDEN YASAKLANACAK

Facebook'tan bugün yapılan açıklamada, Holokost'u reddeden veya yalanlayan herhangi bir içeriği yasaklamak için nefret söylemi politikasını güncellediğini duyurdu.

Öte yandan Facebook'un, soykırımı inkar eden anahtar kelimelerle arama yapan kullanıcıları, doğru bilgilere yönlendireceği ifade edildi.

Nazi kurbanları için özel anıt

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul