SON DAKİKA HABERİ: İSLAM DÜŞMANI MACRON'A SUUDİ ARABİSTAN'DAN DESTEK!

İslam dünyasını şoke eden son dakika gelişmesi... Batının Müslümanlara yönelik saldırı ve sindirme politikalarında tartışmalı karar, açıklama ve eylemlere imza atan Suudi Arabistan yine İslam alemini hayal kırıklığına uğrattı. Macron'un başını çektiği İslam karşıt

SON DAKİKA HABERİ: İSLAM DÜŞMANI MACRON'A SUUDİ ARABİSTAN'DAN DESTEK!

Fransa Cumhurbaşkanı Emannuel Macron'un başını çektiği İslam karşıtlığı kampanyaları tartışılırken İslam alemini şaşkına çeviren bir son dakika gelişmesi yaşandı. Dünya genelinde Müslüman toplumlar, Fransa'da İslam'ın ve Müslümanların açıkça hedef gösterilmesine ve hakarete uğramasına tepki gösterirken; Suudi Arabistan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "İslamcı ayrılıkçı fikirler" ile mücadelesine desteğini duyurmaktan çekinmedi.

MACRON'UN HADSİZ "İSLAMI ŞEKİLLENDİRME" ÇIKIŞI

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 2 Ekim'de, "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadele adı altında "Cumhuriyetin ortağı olması için İslam'ın yapılandırılması gerekiyor" şeklindeki açıklamalarının yanı sıra Fransa'daki Müslümanların ayrılıkçı fikirleri savunan bir ideolojilerinin bulunduğu ve bu kişilerin kendi yasalarını, Fransa'nın yasalarından üstün gördüğüne yönelik iddiaları tüm İslam aleminde tepki çekerken, Suudi Arabistan'da karşılık buldu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1