SON DAKİKA HABERİ: KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE BİR İLK! ERKEK HASTA İKİNCİ KEZ…

Corona virüs salgını tüm dünyada etkisini göstermeye devam ederken, salgın ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak, Hong Kong Üniversitesi’nde mikrobiyoloji departmanındaki araştırmacıların söylediğine göre Mart ayında Covid-19’a ikinci kez yakalanan 33

SON DAKİKA HABERİ: KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE BİR İLK! ERKEK HASTA İKİNCİ KEZ…

Corona virüs salgını ile ilgili haberleri gelmeye devam ediyor. 15 Ağustos'ta İspanya'dan Hong Kong'a dönen erkek hastaya havaalanında yapılan virüs taraması ikinci kez pozitif sonuç verdi. Hasta tekrar hastaneye kaldırıldı; ancak bu sırada hiçbir semptom göstermemişti.

İnsanlarda koronavirüse karşı gelişen doğal bağışıklık sistemi teorilerinin olası sonuçları üzerine bilimsel makale yazan araştırmacılar bağışıklığın kısa süreli olabileceğini ve aşıların kalıcı koruma sağlamayabileceğini gösterdiğini; ancak sonuca varmak için izole bir vaka üzerinden sonuca varmamak konusunda dikkatli olmak gerektiğini söylediler.

Hong Kong Üniversitesi, yaptığı açıklamada "Görünüşe göre genç ve sağlıklı bir hasta ilk tanıdan 4.5 ay sonra teşhis edilen ikinci bir Covid-19 enfeksiyonu tanısına sahip. Bu vaka, ilk enfeksiyondaki iyileşmeden birkaç ay sonra ikinci enfeksiyonun olabileceğini gösteriyor. Bulgularımız, hastalar virüse karşı doğal bağışıklık kazanmış olsalar bile, diğer soğuk algınlığı türlerinde olduğu gibi SARS-CoV-2'nin küresel insan popülasyonunda devam edebileceğini göstermektedir" dedi.

İKİNCİ KEZ ENFEKTE OLDU

Üniversite, açıklamasına "Doğal bağışıklık kısa süreli olabileceği için, enfeksiyon tanısı almış olanlar için de aşılama düşünülmelidir. Önceden Covid-19 enfeksiyonu olan hastalar, maske ve sosyal mesafe gibi kontrol önlemlerine uymalıdır" sözleriyle devam etti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul