SON DAKİKA HABERİ: RUSYA İLE TÜRKİYE ARASINDA S-400 SEVKİYATINDA İKİNCİ ANLAŞMA İMZALANDI

S-400 hakkında gelen son dakika bilgilerine göre Türkiye'ye ikinci sevkiyatın yapılması için anlaşma imzalandı. Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport’un Başkanı Aleksandr Miheyev, Türkiye’ye S-400 sevkiyatına yönelik ikinci anlaşmanın imzalandığını, ancak Moskova

SON DAKİKA HABERİ: RUSYA İLE TÜRKİYE ARASINDA S-400 SEVKİYATINDA İKİNCİ ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye ile Rusya arasında S-400 konusunda gelişme yaşandı. Sputnik'in bir haberine göre, Moskova bölgesinde bugün başlayan Uluslararası Askeri ve Teknik Forumu Army-2020 çerçevesinde gazetecilere konuşan Miheyev, "Anlaşma imzalandı, şu anda partnerlermizle anlaşmanın uygulanmasına yönelik mali modeli görüşüyoruz" dedi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, haziran ayında Moskova ve Ankara'nın ikinci parti S-400 sevkiyatı için prensipte anlaştığını söylemişti.

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec'in Başkanı Sergey Çemezov, Türkiye'ye ek S-400 sevkiyatına yönelik yeni anlaşmanın muhtemelen gelecek yıl imzalanacağını düşündüğünü ifade etmişti.

SON DAKİKA: Türkiye'nin tarihi doğal gaz keşfi dünyada böyle yankılandı! Rusya'da 'Gaz' sancısı başladı... Karadeniz'deki keşif rolleri değiştirdi! Türkiye artık transit değil merkez ülke oldu

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul