SON DAKİKA HABERLERİ | ABD'DE SOKAKLARINDA SEÇİM GERİLİMİ: KADIN PROTESTOCU POLİSİN YÜZÜNE TÜKÜ

Son dakika haberi... ABD seçimlerinde oy sayımları devam ederken, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump seçime müdahale edildiğini öne sürerek, oy sayımının durdurulmasını istedi. Sokaklara dökülen Trump taraftarları “Oy sayımını durdurun” protestosu düzenledi. Demokrat aday

SON DAKİKA HABERLERİ | ABD'DE SOKAKLARINDA SEÇİM GERİLİMİ: KADIN PROTESTOCU POLİSİN YÜZÜNE TÜKÜ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarihinin en çalkantılı başkanlık seçimlerinden birini geçiriyor. Başkanlık seçimlerinin tamamlanmasının üzerinden bir gün geçmesine rağmen kazananın belli olmaması ve ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump ve destekçilerini kızdırdı.Trump'ın dün yaptığı açıklamada, seçimde usulsüzlük yapıldığını ileri sürerek "oy sayımını durdurun" çağrısında bulunması ve seçim sonuçlarına avukatlarla müdahale edebileceklerini söylemesi üzerine bir çok kentte tansiyon yükseldi.

OYLAR SAYILMALI PROTESTOYA DÖNÜŞTÜ

Kritik seçimi önde götüren Demokrat aday Joe Biden'ın destekçileri ise Trump'ın açıklamalarına karşı "Her oy sayılmalı" çağrısını yaparak sokaklara çıktı. Dün gece Washington DC, New York, Los Angeles, Arizona, Minneapolis, Chicago, Pensilvanya, Detroit, Baltimore ve Portland'da başlayan gösterilerde Trump karşıtları polisle çatıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1