SON DAKİKA! HAMAS, GAZZE'DE ATEŞKESE VARILDIĞINI AÇIKLADI

Gazze'den gelen son dakika haberine göre İsrail ile ateşkese varıldı. Hamas Hareketi, geçen haftalarda Gazze'de tırmanan gerginliğin ardından İsrail'le ateşkese varıldığını duyurdu. Katar'ın arabuluculuğunda varılan ateşkes anlaşmasının, Gazze'den yanan balonlar gönderil

SON DAKİKA! HAMAS, GAZZE'DE ATEŞKESE VARILDIĞINI AÇIKLADI

Katar'ın arabuluculuğunda varılan ateşkes anlaşmasının, Gazze'den yanan balonlar gönderilmesinin durdurulması, Kerm Ebu Salim ile Beyt Hanun sınır kapılarının açılması ve Gazze'deki avlanma yasağının kaldırılmasını öngördüğü öne sürüldü.

İSRAİL'LE ATEŞKESE VARILDI

Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar tarafından yapılan yazılı açıklamada, Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi'nin arabuluculuk çabaları sonucunda İsrail'le ateşkese varıldığını ifade etti.

Yahya Sinvar

Gazze halkına verdiği destekten ötürü Katar'a teşekkür eden Sinvar, Gazze'nin İsrail saldırılarından önceki haline geri döneceğini kaydetti.

İsrail Kanal 13 Televizyonu ise Tel Aviv yönetimi ile Hamas arasında, "Gazze'den yanan balonlar gönderilmesinin durdurulması, Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun (Erez) sınır kapılarının açılması ve Gazze'deki avlanma yasağının kaldırılmasını" içeren bir anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul