SON DAKİKA: KOSOVA'NIN SKANDAL BÜYÜKELÇİLİK KARARINA DIŞİŞLERİ'NDEN SERT TEPKİ...

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı Kosova'nın skandal büyükelçilik kararına tepki gösterdi. Uluslararası toplumda Kosova'nın tanınmasına karşılık Kudüs'te büyükelçilik açmayı planlayan Kosova'ya böyle bir adım atmaması konusunda çağrıda bulunuldu, Uluslararası

SON DAKİKA: KOSOVA'NIN SKANDAL BÜYÜKELÇİLİK KARARINA DIŞİŞLERİ'NDEN SERT TEPKİ...

Dışişleri Bakanlığı, Kosova'nın tanınmaları karşılığında Kudüs'te büyükelçilik açma kararı almasına sert tepki gösterdi. Skandal karardan geri dönülmesi gerektiği vurgulandı.

Dışişleri'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi, Başbakan Hoti ve Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla'nın sosyal medya paylaşımlarından, Kosova ile İsrail'in birbirlerini karşılıklı tanımalarına ilaveten Kosova'nın Kudüs'te Büyükelçilik açmasının da taahhüt edildiği anlaşılmaktadır.

Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil edecek böyle bir adımın Kosovalı yetkililerce düşünülmesi dahi hayal kırıklığı yaratmaktadır.

Kosova'yı ilk tanıyan ülkeler arasında yer alan Türkiye, bu ülkenin uluslararası alanda tanınmasına yönelik çabalara da öteden beri büyük destek vermiştir. Fakat bu sürecin uluslararası hukuk hilafına ve bilhassa toprakları işgal altında bulunan Filistin halkının acıları üzerine inşa edilmesini doğru bulmuyoruz.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul