SON DAKİKA: OYLAMA BAŞLAMADAN 98 MİLYON KİŞİ OY VERDİ! ABD TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ!

ABD seçimleri ile ilgili son dakika haberi geldi. 3 Kasım'daki seçim günü öncesinde 98 milyon kişi oy kullandı, yani Joe Biden ile Donald Trump'ı karşı karşıya getiren 2020 başkanlık seçimi, tarihte zamanında oy kullananlardan daha fazla insanın seçim gününden önce oy kulland

SON DAKİKA: OYLAMA BAŞLAMADAN 98 MİLYON KİŞİ OY VERDİ! ABD TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ!

Corona virüs nedeniyle hali hazırda gergin bir atmosferde gerçekleşmesi beklenen seçimlerinde, sonuçları sayımında da yeni bir kaos ihtimali doğuyor. Trump haftalarca seçmen dolandırıcılığı ve oy pusulası hırsızlığı ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında 2 binden fazla avukat tuttu! Birçok ABD'li seçmen ve siyasetçiye göre Trump veya 'ın seçim gününde yapacağı itirazlar, seçim sürecini aksatabilir.

SON DAKİKA: 98 MİLYON KİŞİ OY KULLANDI

ABD'de 98 milyon kişi, yani bugün oy kullanacak insanlardan daha fazla ABD vatandaşı, oy kullanma işlemlerini tamamladı. ABD seçim yetkilileri ve medya kuruluşları, seçimin galibinin Salı günü gece yarısına kadar belli olmayacağının yüksek bir ihtimal olduğunu söylüyor. Bu alışılmadık bir durum değil. 2000, 2004 ve 2016 yıllarında yapılan son beş seçimin üçünde oy sayımı gece yarısını geçti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul