SON DAKİKA: PROVOKATÖR PİSKOPOS’A TEPKİ YAĞDI

Son dakika haberi: Ankara ile Atina arasındaki buzların erimeye başladığı bir dönemde Başpiskopos İeronimos’un İslam karşıtı küstah açıklamaları Batı Trakya Türk Azınlığı arasında infiale yol açtı 25 Ocak'ta istikşafi görüşmelere yeniden başlayacak olan Türkiye

SON DAKİKA: PROVOKATÖR PİSKOPOS’A TEPKİ YAĞDI
25 Ocak'ta istikşafi görüşmelere yeniden başlayacak olan Türkiye ile Yunanistan olumlu adımlar atarken Başpiskopos İeronimos' dan bu atmosferi baltalayan açıklamalar geldi. Başpiskopos İeronimos'un İslam dini ve Müslümanlarla ilgili hakaret içeren ifadeleri tepkilere neden oldu. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, Yunanistan Başpiskoposu İeronimos'un ifadelerini kınayarak "Geçtiğimiz bu zorlu dönemde, İslam karşıtı söylemler yerine, daha barışçı ve birleştirici bir dilin kullanılmasını umut ediyoruz" açıklamasında bulundu. Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ise İeronomis'un düşüncelerinin tarihi gerçeklerden uzak olduğunu belirtti.

'ÖZÜR DİLESİN'
Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği de İeronimos'un özür dilemesi gerektiği vurgularken Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram İeronimos'un bir din adamına yakışmayan bir davranış şekli ortaya koyduğunu belirtti Başpiskopos İeronimos, "İslam'ın bir din olmadığını" ve "Müslümanların savaş yanlısı olduğunu" söylemişti.
Atlantik’te esen Türkiye rüzgârı Yunan Başpiskopos İeronimos haddini aştı: İslam ve Müslümanlara yönelik skandal sözler Yunan’dan skandal itiraf! Rum lider para karşılığı sattı!

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 07:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1