SON DAKİKA: RUSYA'DAN İKİNCİ KORONAVİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI: YÜZDE 100 ETKİLİ

Son dakika haberi: Rusya, Sputnik V'ten sonra Covid-19'a karşı geliştirmekte olduğu “EpiVakKorona” adlı ikinci potansiyel aşının virüse karşı yüzde 100 etkili olduğunu öne sürdü.

SON DAKİKA: RUSYA'DAN İKİNCİ KORONAVİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI: YÜZDE 100 ETKİLİ

Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirmekte olduğu "EpiVakKorona" adlı ikinci potansiyel aşının virüse karşı yüzde 100 etkili olduğu öne sürüldü.

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Vektör Araştırma Merkezince geliştirilen "EpiVakKorona" aşı adayının 1. ve 2. faz klinik deney sonuçlarına dair değerlendirmelere yer verildi.

Aşıların etkinliğinin, immünolojik ve önleyici boyutlardan değerlendirildiği bilgisine yer verilen açıklamada, "EpiVakKorona aşısının immünolojik etkinliği yüzde 100 seviyesindedir." denildi.

Rusya'daki Gamaleya Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen ilk Rus Covid-19 aşısı "Sputnik V" 11 Ağustos 2020'de, ikinci aşı "EpiVakKorona" ise 14 Ekim 2020'de tescil edilmişti.

Rusya'da halkın Covid-19'a karşı aşılanma süreci ise 11 Aralık'ta başlamıştı.

SON DAKİKA HABERİ: Çin'den getirilen koronavirüs aşısına bir onay daha geldi! Talep patlaması yaşanıyor Koronavirüs salgını hakkında son dakika raporu: DSÖ ve Çin önlem almakta gecikti

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1