SON DAKİKA: TRUMP'IN SURİYE ÖZEL TEMSİLCİS VE BM DAİMİ TEMSİLCİSİ ANKARA'YA GELİYOR

Gelen son dakika bilgisine göre; ABD'nin BM daimi temsilcisi Kelly Craft ve Donald Trump'ın Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey bu gece Ankara'ya gelecek. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün yaptığı açıklamada 27 Şubat'ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başl

SON DAKİKA: TRUMP'IN SURİYE ÖZEL TEMSİLCİS VE BM DAİMİ TEMSİLCİSİ ANKARA'YA GELİYOR

ABD'nin BM daimi temsilcisi Kelly Craft ve Trump'ın Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey bu gece Ankara'ya gelecek.

MECLİS İDLİB İÇİN KAPALI TOPLANACAK

Öte yandan TBMM Genel Kurulu, salı günü gerçekleştireceği kapalı oturumda İdlib'deki gelişmeleri ele alacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu süreçle ilgili Meclis'e bilgi verecek.

Genel Kurul, haftalık olağan çalışmasına 3 Mart Salı günü saat 15.00'te toplanarak başlayacak.

Daha sonra AK Parti'nin teklifi üzerine kapalı oturuma geçilecek. Akar ve Çavuşoğlu, kapalı oturumda İdlib'deki gelişmelerle ilgili milletvekillerine ayrı ayrı sunum yapacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın hazır bulunacağı gizli oturumda, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin temsilcileri de değerlendirmelerde bulunacak.

BAKAN AKAR'DAN "BAHAR KALKANI HAREKATI" AÇIKLAMASI

Ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün yaptığı açıklamada 27 Şubat'ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'nın başarıyla sürdürüldüğünü bildirdi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geceyi Hatay'da sınırın sıfır noktasındaki Taktik Komuta Yeri'nde geçirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı