SON DAKİKA: TÜRKİYE'NİN CORONA VİRÜS İLE MÜCADELE ÇABALARINA ÖVGÜ

Türkiye'nin corona virüsle mücadelesi takdir toplamaya devam ediyor. ABD merkezli Transatlantik Liderlik Ağı Başkan Yardımcısı Sahsa Toperich, Türkiye’nin yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınıyla küresel mücadelede kilit bir aktör olduğunu yazdı. The Hill haber sistesinde yayım

SON DAKİKA: TÜRKİYE'NİN CORONA VİRÜS İLE MÜCADELE ÇABALARINA ÖVGÜ

The Hill haber sistesinde yayımlanan "Türkiye Kovid-19 ile küresel mücadelede kilit bir aktör olarak öne çıkıyor" başlıklı makalesinde Toperich, Türkiye'nin ilk vakanın tespit edilmesinden bir gün sonra okulları tatil ettiğini hatırlatarak, Ankara'nın salgına karşı çoğu Avrupa ülkesinden daha hızlı önlem aldığını ifade etti.

TÜRKİYE HAZIRLIKLIYDI
Türkiye'nin koruyucu malzeme üretimine hız verdiğini ve maskeleri halka bedava dağıtma kararı aldığını yazan Toperich, "Ülkenin milyonlarca mülteci ve sığınmacıyı misafir etmesi, yıkıcı depremler yaşaması gibi birçok büyük ölçekli felaketle karşı karşıya kaldığı dikkate alındığında Türkiye'nin bu tür pandemilerle baş etme konusunda daha hazırlıklı olması sürpriz değil." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1