SON DAKİKA: YUNAN DIŞİŞLERİ BAKANI DENDİAS'TAN TÜRKİYE HAKKINDA KÜSTAH İDDİA

SON DAKİKA HABERİ; Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'tan küstah iddia. Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi sonrası Yunan milli bayramının kutlandığı 28 Ekim'de de NAVTEX ilan etmesini 'Bu tür tahrikler, kritik bir dönemde ortamı dinamitliyor' sözleriyle ifade ederek ska

SON DAKİKA: YUNAN DIŞİŞLERİ BAKANI DENDİAS'TAN TÜRKİYE HAKKINDA KÜSTAH İDDİA

Dendias, Elefteros Tipos gazetesine verdiği demecinde, "Maraş sahilinin bir bölümünün açılması kararı ve Türkiye'nin 28 Ekim'de (İtalya'nın 'teslim ol' çağrısına 'hayır' yanıtı verilerek Yunanistan'ın 2'nci Dünya Savaşı'na katılması) tatbikat için Navtex yayımlaması gerginliğin yumuşamasına katkıda bulunmuyor. Bu tür tahrikler, kritik bir dönemde ortamı dinamitliyor" dedi. Ancak Dendias demecinde, Yunanistan'ın da Türkiye'de Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de yapılacak askeri tatbikat için Navtex yayımladığından hiç bahsetmedi.

İSTİKŞAFİ GÖRÜŞMELER

Bu arada, Türkiye ile Yunanistan'ın, 4 yıl aradan sonra iki ülke dışişleri heyetleri arasındaki istikşafi görüşmelerin tekrar başlamasını kararlaştırmalarına rağmen, tarih bir türlü belirlenemiyor. Yunan hükümet sözcüsü Stelyos Peças, görüşmelerin muhtemelen 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak AB Zirvesi'nden sonra başlayacağını söyledi. Yunanistan ve Rum tarafı, Maraş sahilinin açılması konusunu AB Zirvesi'ne getireceklerini açıklamışlardı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul