TAYLAND’DA 100 GÜN SONRA İLK YURTİÇİ KAYNAKLI COVİD-19 VAKASI TESPİT EDİLDİ

Tayland'da korona virüs salgınının kontrol altına alınmasından 100 gün sonra ilk kez yurtiçi kaynaklı vaka tespit edildi.

TAYLAND’DA 100 GÜN SONRA İLK YURTİÇİ KAYNAKLI COVİD-19 VAKASI TESPİT EDİLDİ

Korona virüs salgını küresel olarak etkisini arttırmaya devam ederken, salgını kontrol altına alan birçok ülkede vaka sayıları yeniden artışa geçti. Tayland'da bugün 1 mahkumun Covid-19 testinin pozitif çıkması ile 100 gün sonra ilk yurtiçi kaynaklı yeni vaka tespit edildi.

Yetkililer, yeni vakanın başkent Bangkok'ta bulunan bir hapishanede yeni gelen mahkumlara yapılan rutin kontrol sırasında tespit edildiğini aktardı. Mahkumun geçtiğimiz günlerde tutuklandığını ve denizaşırı ülkelere seyahat kaydı bulunmadığını belirten yetkililer, 37 yaşındaki mahkumun temas halinde bulunduğu kişileri tespit etmek amacı ile son 2 haftadır bulunduğu bölgelerin araştırıldığını açıkladı. Mahkumun tutuklanmadan önce bir gece kulübünde DJ olarak çalıştığını aktaran Ceza İnfaz Kurumu yetkilisi, mahkumun mahkemesinin yapıldığı duruşma salonunun, işyerinin ve hapishanenin gözlem altına alındığını ifade etti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul