TİMES GAZETESİ: PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE TİKSİNTİ SÖYLEMLERİ DOLAYISIYLA SOSYAL MEDYAYI BIRAKTI

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile benzeri Düşes Meghan Markle'ın, tiksinti söylemlerinden ötürü sosyal medyayı ayrılma etmiş olduğu öne sürüldü.

TİMES GAZETESİ: PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE TİKSİNTİ SÖYLEMLERİ DOLAYISIYLA SOSYAL MEDYAYI BIRAKTI
Londra

Times gazetesinin haberinde, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile benzeri Düşes Meghan Markle'a DOĞRU birlikte kaynağın, levent boylu süredir paylaşım yapmayan çiftin sosyal medyaya kan dolaşımı ihtimallerinin "çok düşük" bulunduğunu dediği belirtildi.

Çiftin ayrıca, Archewell Vakfı düşüncesince de sosyal medyayı istimal planları bulunmadığı aktarıldı.

Haberde, Prens Harry ile eşinin, Twitter yahut Facebook kadar sosyal medya platformlarında karşılaştıkları "nefret" hasebiyle manzara kırıklığına uğramış olduğu vurgulandı.

Geçen yıl Kraliyetle ilgilendiren görevlerini bırakan çiftin, Instagram'daki "sussexroyal" hesabından en sonuç 30 Mart'ta paylaşım icra ettiği görüldü.

Haberin, Twitter ve Facebook'un Amerika Başkanı Donald Trump'ın hesaplarını kapatması yahut müddetsiz kendisine askıya almasının peşi sıra gelmesi dikkati çekti.

Markle, Dünya Ruh Sağlığı Günü zımnında verdiği birlikte röportajda 2019'da "dünyanın en trollü kişisi" bulunduğunu belirterek, meydana getirilen saldırılar düşüncesince "dayanılamaz" ifadesini kullanmıştı.

Prens Harry de hâlâ geçmiş sosyal medyanın "nefret krizi, afiyet krizi ve asıl krizi" yaratmaya iane ettiğini dile getirmişti.

Siyahi birlikte ana ile alkan birlikte babanın kızı bulunan Markle, sosyal medyada en aşırı rasist ifadelerle karşılaşıyordu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1