TRUMP: '25. DEĞİŞİKLİK BENİM İÇİN ‘SIFIR RİSK’ TEŞKİL EDİYOR'

ABD Başkanı Donald Trump Teksas'ta meydana getirdiği konuşmada, Demokratların kendisini görevden kabul etmek istemesine değinerek, “25. değişiklik benim için ‘sıfır risk' teşkil ediyor, fakat Joe Biden ve Biden yönetimine musallat olacak” dedi.

TRUMP: '25. DEĞİŞİKLİK BENİM İÇİN ‘SIFIR RİSK’ TEŞKİL EDİYOR'
ABD'de Başkan Donald Trump'ın destekçilerinin 6 Ocak'ta Kongre'yi basması ile süregelen siyası buhran bitmeme ederken, Trump'tan ahit art arda izahat geldi. Başkan Trump Teksas'ta icra ettiği konuşmada, Demokratların kendisini görevden kabul etmek için 25. ek maddeye müracaat çabalarından yahut görevden kabul etme girişimlerini başlatmalarından endişelenmediğini belirterek, “25. değişiklik benim için ‘sıfır risk' teşkil ediyor, fakat Joe Biden ve Biden yönetimine musallat olacak. Ne dilediğinize ilgi edin" dedi.

"İsyan değil hukukun üstünlüğüne inanıyoruz"

Trump konuşmasının devamında, 5 bireyin yaşamını kaybetmiş olduğu hunriz Kongre baskınına değinerek, "İsyan değil hukukun üstünlüğüne inanıyoruz" lafları ile kınadı. Başkan Trump ayrıca, içtimai medyada susturulmasına atıfta bulunarak, “İfade özgürlüğü elan geçmiş on paralık yepyeni ortak halde atak altında” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1