TRUMP'TAN GÖSTERİCİLERE SERT TEPKİ: BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

ABD Başkanı Donald Trump, Joe Biden yönetimine 'yumuşak bir geçişi' sağlayacaklarını belirterek, 'Yeni bir yönetim 20 Ocak'ta yemin ederek görevine başlayacaktır' dedi. ABD Başkanı Donald Trump, Joe Biden yönetimine 'yumuşak bir geçişi' sağlayac

TRUMP'TAN GÖSTERİCİLERE SERT TEPKİ: BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

ABD Başkanı Donald Trump, Joe Biden yönetimine "yumuşak bir geçişi" sağlayacaklarını belirterek, yeni yönetimin 20 Ocak'ta görevine başlayacağını bildirdi.

Trump, çarşamba günü kendisini destekleyen göstericilerin Kongreyi basmasına gelen tepkilerin ardından Twitter hesabından bir video mesaj yayımladı.

Kongreye yönelik baskını "çirkin bir saldırı" olarak nitelendiren Trump, "Tüm Amerikalılar gibi ben de şiddet, hukuksuzluk ve kargaşadan dolayı sarsıldım." ifadesini kullandı.

TRUMP'TAN GÖSTERİCİLERE SERT TEPKİ

Trump, olayların başlamasından kısa süre sonra asayişin sağlanması için Ulusal Muhafızları ve federal güvenlik güçlerini görevlendirdiğini belirterek, "Amerika her zaman bir hukuk devleti olmuştur ve böyle de olmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Protestoculara sert tepki gösteren Trump, "Siz ülkemizi temsil etmiyorsunuz. Hukuku çiğneyenler, bunun bedelini ödeyeceksiniz." dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 04:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1