TRUMP, BLAKE PROTESTOLARINA SAHNE OLAN KENOSHA'YA GİDİYOR

ABD Başkanı Donald Trump, Kenosha kentinde siyahi Jacob Blake'in polis tarafından ateş açılarak öldürülmesinin ardından başlayan protestolar sırasında kente ziyaret gerçekleştiriyor.

TRUMP, BLAKE PROTESTOLARINA SAHNE OLAN KENOSHA'YA GİDİYOR

ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Kenosha kentinde 23 Ağustos'ta 29 yaşındaki Jacob Blake'in polis tarafından sırtından 7 kez ateş edilerek vurulmasının ardından başlayan protestolar giderek şiddetini arttırıyor. Bölgeye daha önce Ulusal Muhafız ve federal kolluk kuvveti gönderilmesi talimatı veren ABD Başkanı Donald Trump şiddet olaylarıyla sarsılan kente bugün ziyaret gerçekleştiriyor. Trump Başkanlık uçağına binmeden önce yaptığı açıklamada, "Kolluk kuvvetleri ve Ulusal Muhafızlar için orada olacağım. Çünkü Kenosha'da harika bir iş çıkardılar. Olayları hemen bastırıyorlar" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta Kenosha'daki gösterilerde 2 kişinin ölümüyle bağlantılı olarak gözaltına alınan 17 yaşındaki şüpheli genci savunan Trump, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden'i ise anarşistler ve isyancıların yanında yer almakla suçladı. Trump, "Bence birçok insan bu Demokratların yönettiği şehirlerde neler olduğuna bakıyorlar ve tiksiniyorlar" diye konuştu. "Neler olduğunu görüyorlar ve ülkemizde olanlara inanamıyorlar" diyen Başkan Trump, "Ben de inanamıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul